Brodawki wirusowe

Wirus HPV często jest błędnie różnicowany z odciskami. Niestety, działania idące w złym kierunku mogą doprowadzić do ich rozsiania.  Zmiany punktowe, które w początkowej fazie nie bolą, z czasem mogą powodować trudności w przemieszczaniu się. Wirus łatwo rozprzestrzenia się, a czas inkubacji może wynosić nawet 2 lata. Do zakażenia dochodzi tam, gdzie stąpamy boso-baseny, sauny, łazienki hotelowe itp. Potocznie nazywany kurzajką wymaga skoncentrowanych działań polegających na rozpoznaniu, oczyszczeniu, dobraniu odpowiedniej terapii, holistycznym podejściu do problemu.

Dermativa prowadzi 2 rodzaje terapii: chemiczną i łączoną.

Metoda chemiczna

Polega na oczyszczeniu zmiany i aplikacji odpowiednio dobranego preparatu. Wizyty odbywają się co 7- 14 dni. Na zakończenie aplikowany jest opatrunek. Zalecana u dzieci, osób, które mają przeciwwskazania do wykonania elektrokoagulacji, z bardzo niskim progiem bólu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Metoda łączona

Zabieg z użyciem prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości. Użycie w terapii brodawek wirusowych polega na ścięciu białka wirusa poprzez przyłożenie igły, przez którą przepływa prąd. Skuteczna i szybsza alternatywa walki z brodawkami dla leczenia farmakologicznego, mniej bolesna w porównaniu z wymrażaniem ciekłym azotem.

Zabieg polega na oczyszczeniu zrogowaciałego naskórka z brodawek, elektrokoagulacji, ponownym oczyszczeniu zmian i zaaplikowaniu odpowiednich preparatu przed założeniem opatrunku.

Wskazania

Przeciwwskazania do
elektrokoagulacji

Możliwe powikłania