Wiosenne przebudzenie skóry

Oto kalendarzowo wkroczyliśmy we wiosnę! Dni są coraz dłuższe i cieplejsze, jesteśmy pełni energii do działania. Przebudzeni z zimowego letargu myślami wielokrotnie jesteśmy już na wyczekiwanym urlopie.

Tym, którym zostały nieskończone sprawy z poprzedniego sezonu-przebarwienia po słoneczne, popękane naczynka czy odkładane kolejny sezon profesjonalne depilacje, przypomnę, że to ostatni dzwonek aby się z nimi rozprawić przed latem.

Zabiegi, które wymagają ingerencji w głębsze tkanki (zmarszczki, blizny, przebarwienia itp.) wykonywane są sezonowo, wczesną wiosną i jesienią. Związane jest to z niezbędnym do osiągnięcia celu spłyceniem warstwy rogowej naskórka, która chroni naturalnie naszą skórę przed słońcem latem i mrozami zimą. Wielokrotnie potrzebna jest seria zabiegów, co wydłuża proces ochrony skóry.

JAKIMI PROBLEMAMI SKÓRY MOŻEMY ZAJĄĆ SIĘ JESZCZE PRZED LATEM?

Przebarwienia/blizny/zmarszczki

W zależności od charakteru ich powstania dobieramy najskuteczniejszą metodę. Możemy tu skorzystać z zabiegów laserowych oraz złuszczających, najczęściej bazujących na kwasach.
Laserowe usuwanie przebarwień najskuteczniejsze jest w przypadku przebarwień posłonecznych. Oczekiwane efekty bardzo często uzyskiwane są już po pierwszym zabiegu, który jest neutralny/lekko dyskomfortowy. Po nim pozostają delikatne strupki utrzymujące się od 1 do 4 tygodni.

Efekt 1 zabiegu usuwania przebarwień posłonecznych wykonanych laserem.

Ze zmianami hormonalnymi lepiej poradzą sobie zabiegi złuszczające. Tu musimy się jednak uzbroić w cierpliwość, gdyż wymagają one powtarzania, często towarzyszy im intensywna eksfoliacja trwająca od 1 do 5-7 dni. Bywają neutralne w odczuciu, jednak przy intensywniejszych działaniu w trudniejszych przypadkach mogą dać popalić.

Popękane naczynka

Zniwelowanie ich jest szybkie i skuteczne. Niestety, osoby z tendencją do kruchych naczynek będą zmuszone do ponawiania zabiegu co jakiś czas.

W Dermativa korzystam z elektrokoagulacji. Zabieg polega na ścięciu białka pękniętego naczynka przy użyciu specjalnej igły. Zabieg nie należy do przyjemnych, ale sprawnie przeprowadzony właściwie nie pozwoli odczuć dużego dyskomfortu. Po jego wykonaniu pozostaje delikatny strup, który samoistnie odpadnie w ciągu 7 dni.

Depilacja ciała

Jedyna permanentna metoda dostępna na rynku to depilacja laserowa. Najlepsze efekty są
przy ciemnym owłosieniu oraz jasnej karnacji, muszą być powielane 2-7 krotnie. Efekty zabiegu zależą od sprzętu, na którym jest wykonywany zabieg, doświadczeniu jego operatora oraz subordynacji klienta.

Dla nieszczęśników znajdujących się poza grupą kwalifikującą się do depilacji laserowej pozostaje moja ukochana pasta cukrowa. Z pomocą tej metody możemy usuwać owłosienie całego ciała w skuteczny sposób. Włosy niestety odrastają, ale duuuuużo wolniej, rzadsze, delikatniejsze i bardziej miękkie niż w przypadku innych metod (nawet wosku) więcej o paście przeczytasz TU.

Pachy golone maszynką przed zabiegiem depilacji pastą cukrową.
Efekt jednej depilacji pastą cukrową po 20 dniach od wykonanego zabiegu.

Wyżej wymienione metody (poza pastą cukrową) ZAWSZE wymagają szczególnej ochrony miejsca poddawanego zabiegowi przed czynnikami atmosferycznymi. Co to znaczy? Po zabiegu/serii skórę chronimy filtrami przeciwsłonecznymi 21-28 dni po zabiegu oraz w przypadku serii przez jej cały przebieg. Nie stosujemy peelingów, nie opalamy skóry. W przypadku mocnego słońca partię po zabiegową okrywamy przed słońcem, np. twarz kapeluszem, czapką. Klienci, którzy mają w nosie pielęgnację domową mogą liczyć się z konsekwencjami takimi jak intensywne podrażnienie skóry, przebarwienia czy nawet blizny.

No to spóźnialscy czas START!