Słodki wymiar depilacji

Większość z nas choć raz w życiu walczyła z niechcianym owłosieniem na ciele. Metod jest wiele-od najpopularniejszej maszynki, która daje szybkie i krótkotrwałe efekty, po permanentną depilację przy użyciu lasera. Każda z nich ma swoje wady, jak i zalety. A gdyby tak okazało się, że jest jeden uniwersalny sposób, który pozwoli nam w spokoju cieszyć się gładkim ciałem na dłużej?

Pasta cukrowa, bo o niej mowa, swe korzenie ma na bliskim wschodzie, a tradycja sięga tysięcy lat (pierwsze udokumentowane informacje dotyczyły stosowania tej metody przez Kleopatrę). Produkt prosty w składzie-woda, cukier, cytryna daje niewiarygodne efekty. Nie wywołuje przy tym fali nieprzyjemnych konsekwencji, które są skutkiem ubocznym pozostałych technik: poparzenia naskórka, zerwanie go, wrastania włosków, zapalenia okołomieszkowego, błyskawicznego odrastania ciemnych, grubych szorstkich włosów.

Skład pasty (woda, cukier, cytryna) jest pierwszym plusem tej metody, nie wywołuje bowiem alergii. Jest to świetna alternatywa dla wszystkich posiadaczy delikatnych skór, którzy mogą zapomnieć o użyciu kremów do depilacji czy wosku.

Produkt ten nie wymaga podgrzewania. Świetnie absorbuje temperaturę i wilgotność otoczenia, przede wszystkim ciepłotę ciała, dzięki któremu uzyskuje plastyczność. Ryzyko poparzenia skóry czy wzmożenia pękania naczynek jest wyeliminowane.

Pasta cukrowa przykleja się tylko do suchych powierzchni, bardzo dobrze wypilinguje ciało z suchego martwego naskórka. Nie przylega jednak do żywych komórek skóry zawierających cząsteczki wody. Ten aspekt daje nam gwarancję, że nie przerwiemy lub uszkodzimy naskórka podczas depilacji. Pracę pastą możemy wielokrotnie powtarzać w tym samym obrębie skóry aż do uzyskania pełnej gładkości ciała.
Tę metodę depilacji najbardziej wyróżnia kierunek pracy-jest on przeciwny w stosunku do pozostałych sposobów usuwania owłosienia. Pasta aplikowana jest pod włos-odchyla go, spływa po nim do mieszka włosowego, w którym okleja cebulkę. Usunięcie następuje w kierunku przeciwnym poprzez „wysunięcie” go zgodnie z kierunkiem pracy.

Jakie są efekty takiej pracy?

-włos nie jest urywany pod skórą, a usuwany w całości z cebulką. Dzięki temu odrasta wolniej, rzadziej, bardziej miękki i jasny
-nie zmieniamy toru wzrostu włosa tak jak przy maszynce, depilatorze czy wosku (to są mikrometry, ale bardzo znaczące). Problem wrastających włosków jest zminimalizowany
-mniejsza bolesność niż przy stosowaniu depilatora lub wosku

 

Kierunek pracy pastą i jego efekty w porównaniu do deplacji woskiem

Pasta cukrowa idealnie nadaje się do depilacji zarówno delikatnego meszku jak i grubych mocnych włosów, można nią usuwać owłosienie z całego ciała kobiet i mężczyzn. Daje 100% gwarancję czystości i sterylności-każda porcja pasty jest jednorazowa, nabierana czystym materiałem z opakowania.

W paście cukrowej jestem zakochana od 6 lat, kiedy zostałam szkoleniowcem marki Alexandria Professional. Daje rewelacyjne efekty już od pierwszego zabiegu, skóra w bonusie jest wypilingowana, jest czysta w pracy-pozostałości można zmyć wilgotnym wacikiem, nie powoduje wrastania włosków, a one odrastając są mniej „denerwujące”-miękkie, jaśniejsze i rzadsze. Przy regularnym stosowaniu efekt depilacji pach czy bikini utrzymuje się nawet 6 tygodni.

Zalety stosowania pasty cukrowej:

-nie parzy naskórka, nie przerywa go
-nie powoduje wrastania włosków
-precyzja usuwania owłosienia 100%
-nie uczula
-nie powoduje pękania naczynek
-można stosować przy występowaniu żylaków
-zalecana do ostatniego dnia ciąży
-możliwe opalanie bezpośrednio po depilacji