Przyjemne z pożytecznym

Zabiegi pielęgnacyjne można podzielić na wiele kategorii: inwazyjne i nieinwazyjne, manualne i aparaturowe, dedykowane do konkretnych potrzeb skóry: nawilżające, odmładzające, matujące, łagodzące… Dziś podejdę do tematu najprościej, będzie o zabiegu z kategorii tych przyjemnych.

Masaż twarzy, szyi i dekoltu wybierany jest najczęściej przez klientów ze względu na przyjemne doznania. Niesie on jednak bardzo wiele wymiernych korzyści. Wszelkie masaże, które nie są zwykłym „mizianiem” i są przeprowadzane przez osobę z bogatą wiedzą o przebiegu mięśni, naczyń krwionośnych i limfatycznych, punktów refleksologicznych (tzw. spustowych) są czymś więcej dla organizmu.

Po pierwsze poprzez odpowiednie natężenie siły nacisku poprawiamy mikro krążenie skóry. To pozwala na lepsze jej ukrwienie, a także głębsze przeniknięcie substancji aktywnych zawartych w preparacie do użytym do zabiegu. Skóra jest jędrniejsza, dobrze nawilżona.
Odpowiednio opracowując mięśnie działamy na poprawę owalu twarzy i rozluźnienie zmarszczek mimicznych. Działając na układ limfatyczny możliwe jest usunięcie obrzęków twarzy czy okolicy oczu (tzw. worków pod oczami).
Prawidłowo wykonany masaż twarzy, szyi i dekoltu to również praca nad mięśniami karku i ramion, które każdy z nas ma bardzo intensywnie napięte.
Dzięki mechanicznemu „ścieraniu” dochodzi do delikatnego nieinwazyjnego złuszczania naskórka.

Masaż karku i ramion

Masaż twarzy, szyi i dekoltu to jeden z najtańszych zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych, który prawidłowo wykonany przynosi masę pozytywnych efektów:

-delikatne złuszczenie martwego naskórka
-intensywne nawilżenie i odżywienie skóry
-poprawa owalu twarzy
-relaks zmarszczek mimicznych
-odprężenie mięśni karku i ramion
-likwidacja obrzęku twarzy
-przynosi spokój i rozluźnienie

Prawe zdjęcie: twarz przed wykonaniem masażu, po lewej: efekt masażu twarzy

Częściej wybierany jest przez panie dojrzałe,które mają świadomość jego pozytywnego działania na wielu płaszczyznach. Świetnie sprawdza się jako pojedynczy zabieg, najbardziej wymierne efekty daje przy regularnym stosowaniu raz na 1-2 tygodnie. Myśląc o prawidłowej pielęgnacji skóry, jej zdrowym wyglądzie i wolniejszym starzeniu się cery warto wziąć pod uwagę zafundowanie sobie regularnie tego pożytecznego relaksu.